شماره : 1201
16 / 10 / 1402 - 7:06

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام؛

٩٨ داوطلب انتخابات مجلس در ایلام تایید صلاحیت شدند

ایلام-دبیر ستاد انتخابات استان ایلام گفت: ۹۸ داوطلب انتخابات مجلس در ایلام تایید صلاحیت شده اند.؛

به گزارش ایلام۲۴ ، فرشید زرگوش اعلام کرد: بر اساس فهرست اعلامی از سوی هیئت نظارت بر انتخابات استان که به تایید هیئت مرکزی نظارت رسیده در مجموع ۹۸ نفر برای ۲ حوزه‌ی انتخابیه دهلران و ایلام معادل ۵۳ درصد داوطلبان، تایید صلاحیت شده است.

 

وی با بیان این‌که از این تعداد ۲۱ نفر مربوط به حوزه‌ی انتخابیه دهلران و ۷۷ نفر نیز مربوط به حوزه‌ی انتخابیه ایلام است، تصریح کرد: در مرحله‌ی ثبت‌نام قطعی متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این استان ۲۲۹ نفر نام‌نویسی کرده بودند که از مرحله‌ی بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت‌های اجرایی تا مرحله‌ی بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت نظارت استان، ۳۲ نفر از داوطلبی انصراف داده و در نهایت هیئت نظارت انتخابات استان و مرکز صلاحیت ۱۸۹ نفر را بررسی کرده است.

 

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام در ادامه یادآور شد: در مرحله‌ی بررسی هیئت نظارت بر انتخابات استان و مرکز، تعدادی از متقاضیان، فاقد شرایط ثبت‌نام از سوی هیئت نظارت بر انتخابات استان و مرکز تشخیص داده شده است.

 

زرگوش با بیان این‌که بر این اساس در فهرست اعلامی از سوی هیئت نظارت استان و مرکز، تمام سلایق‌ها و گرایش‌های سیاسی در این فهرست وجود دارد، افزود: با توجه به این‌که از همه‌ی سلایق و گرایش‌ها در حوزه‌ی تایید صلاحیت‌های داوطلبان نمایندگی مجلس شوری اسلامی در استان وجود دارد، زمینه برای ایجاد فضای رقابتی سالم با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای فراهم است.

 

وی با بیان این‌که افرادی که تایید صلاحیت شده‌اند به صورت پیامکی به آنان اطلاع‌رسانی شده است، ابراز کرد: کلیه‌ی داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان می‌توانند برای اطلاع از نتیجه‌ی بررسی صلاحیت‌ها، شخصاً ظرف مدت امروز جمعه (۱۵ دی) و فردا شنبه (۱۶ دی) به فرمانداری‌های حوزه‌های انتخابیه (دهلران و ایلام) مراجعه کرده و به صورت مکتوب نتایج بررسی‌های هیئت نظارت مرکز و استان را دریافت کنند.

 

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام یادآور شد: داوطلبانی که به نتایج بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت نظارت استان و مرکز اعتراض دارند می‌توانند به صورت غیرحضوری از طریق سامانه‌ی وزرات کشور با مراجعه به بخش اعتراض به نظر هیئت‌های نظارت نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

 

زرگوش خاطرنشان کرد: شورای نگهبان از روز چهارشنبه‌ی هفته آتی به مدت ۳۰ روز بر اساس قانون انتخابات، اعتراضات را بررسی و در خصوص صلاحیت‌ها اعلام نظر خواهد کرد و نتایج قطعی در ۱۵ بهمن سال جاری اعلام خواهد شد.

 

استان ایلام دارای ۲ حوزه‌ی انتخابیه ایلام و دهلران و سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

 

حوزه انتخابیه ایلام شامل شهرستان‌های؛ ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، هلیلان، چوار، مهران و ملکشاهی و حوزه‌ی انتخابیه‌ی دهلران شامل شهرستان‌های؛ دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره است.

ثبت شده در سایت مجله خبری ایلام 24 طی شماره 1201 توسط ilam24 و در روز شنبه 16 دی 1402 ساعت 07:06:08
© Copyright 2024 http://ilam24.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1204
15 / 10 / 1402 - 7:15

عملیات انتحاری در دنیا هیچ ارزش نظامی ندارد

به گزارش ایلام۲۴ ، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار کرد: حادثه کرمان حادثه تلخی بود که ما را عزادار کرد و انسان‌های بی‌گناهی شهید شدند که به عشق سردار دل‌ها به کرمان رفته بودند. وی عنوان کرد: دشمنان در اوج ناامیدی، یاس و درماندگی قرار گرفته‌اند که چنین

به گزارش ایلام۲۴ ، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار کرد: حادثه کرمان حادثه تلخی بود که ما را عزادار کرد و انسان‌های بی‌گناهی شهید شدند که به عشق سردار دل‌ها به کرمان رفته بودند.

وی عنوان کرد: دشمنان در اوج ناامیدی، یاس و درماندگی قرار گرفته‌اند که چنین عملیات کوری انجام می‌دهند، زنان، کودکان و شهروندان بی گناه را به شهادت می‌رسانند، شاید تلاش استکبار جهانی این باشد که بخواهند افکار جهانی را از غزه و جنایت‌هایی که رژیم صهیونیستی مرتکب می‌شود، متوجه جاهایی دیگر کند تا جنایت‌های آنها کمتر دیده شود.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه این تغییر زمین نبرد نشانه ضعف و استیصال نظام سلطه و استکبار جهانی است، گفت: امروز هم اختلاف شدیدی بین رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها وجود دارد، اینها تصور نمی‌کردند که عملیات الاقصی اینقدر برای اینها پرهزینه باشد، آنها با تمام توان ورود کردند اما به هیچکدام از اهدافی که تعیین کرده بودند دسترسی پیدا نکردند، آنها فکر نمی‌کردند که در شرایطی قرار بگیرند که دنبال این باشند از فرزند نامشروعشان برای ایجاد ناامنی در جمهوری اسلامی کمک بگیرند

 

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی با توان و اقتداری که دارد به نحو مطلوب در میدان پاسخ لازم را خواهد داد، ابراز کرد: پیامی که مقام معظم رهبری برای شهدای حادثه زائر مزار سردار دل‌ها دادند، نکات کلیدی به همراه داشت، ایشان فرمودند که دشمن بداند سربازان راه روشن سلیمانی هم رذالت و جهالت آنان را تحمل نخواهند کرد.

ثبت شده در سایت مجله خبری ایلام 24 طی شماره 1204 توسط ilam24 و در روز جمعه 15 دی 1402 ساعت 07:15:09
© Copyright 2024 http://ilam24.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1207
13 / 10 / 1402 - 7:19

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام؛

شهید سلیمانی تأثیری بی‌پایان در دل‌های مردم دارد

به گزارش ایلام۲۴ ، سردار جمال شاکرمی صبح چهارشنبه در اجتماع بزرگ رهروان حاج قاسم و پیروان حضرت فاطمه (س) در مصلی شهر ایلام گفت: حضور مسئولین در کنار مردم و همراه بودن با مردم صحنه‌های زیبایی را از خدمت‌رسانی به مردم خلق می‌کند که باعث می‌شود تا تفکر حاج قاسم در میان مردم پیاده‌سازی

به گزارش ایلام۲۴ ، سردار جمال شاکرمی صبح چهارشنبه در اجتماع بزرگ رهروان حاج قاسم و پیروان حضرت فاطمه (س) در مصلی شهر ایلام گفت: حضور مسئولین در کنار مردم و همراه بودن با مردم صحنه‌های زیبایی را از خدمت‌رسانی به مردم خلق می‌کند که باعث می‌شود تا تفکر حاج قاسم در میان مردم پیاده‌سازی شود.

 

وی افزود: نیمه دی ماه ۹۸ یک صورت زیبا در میان شهدای انقلاب اسلامی طلوع کرد و در مرکزیت این کهکشان قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: احساس پاک هزاران نفر در جغرافیای مقاومت و در دوردست‌ها برای همیشه تاریخ ثبت شد، حادثه ۱۳ و ۱۴ و حتی ۱۷ دی‌ماه در کرمان که همه مردم گریستند، بار دیگر تاریخ رحلت امام را زنده کرد و این مرد بزرگ بر دستان مردم تشییع شد و مردم نشان دادند که حاج قاسم را دوست دارند و پیوند عمیق با ولایت دارند.

 

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) ایلام بیان کرد: در نزد این شهید مقاومت کلمات کم می‌آورد، او بزرگ بود و دارای صفت اخلاقی بیشماری بود که باعث شد تا مردم او را دوست بدارند و همچنین مجری شکست‌های راهبردی امریکا در منطقه بود.

 

وی افزود: اگر در منطقه حرف برای گفتن داریم و در دوردست‌ها حضور داریم به خاطر شهید سلیمانی بود، همچنین او همواره در جهاد در راه خدا و کمک به مردم بود و در این راه حتی از جانش دریغ نکرد.

 

سردار شاکرمی عنوان کرد: دشمنان فکر کردند که حاج قاسم را از ما گرفتند، اما امروز نه تنها در ایران بلکه در مناطق مختلف دنیا انسان‌های بیشماری پیرو مکتب حاج قاسم هستند.

 

وی گفت: این مغناطیس حاج قاسم بود که جوان‌ها را جذب کرد تا در مقابل دشمن قرار بگیرند، او تحت تأثیر مکتب فاطمی توانست به قاسمی تبدیل شود که در قلب مردم جای گیرد.

ثبت شده در سایت مجله خبری ایلام 24 طی شماره 1207 توسط ilam24 و در روز چهارشنبه 13 دی 1402 ساعت 07:19:40
© Copyright 2024 http://ilam24.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1198
8 / 9 / 1402 - 8:57

مدیرکل دامپزشکی استان :؛

کاهش تب مالت در ایلام با واکسیناسیون ۸۰ درصدی دام‌ها

یونس احمدی با اشاره به اکثر مصوبات جلسه قبلی کارگروه ساماندهی کشتارگاه‌های استان اجرایی شده است، افزود: وضعیت و روند کار برای بهسازی و تجهیز کشتارگاه‌های دام استان مثبت است اما می‌تواند بهتر هم باشد.   وی با اشاره به اینکه بیماری‌های مشترک یکی از معضلات جدی در استان است که نیازمند فرهنگ سازی است،

  1. یونس احمدی با اشاره به اکثر مصوبات جلسه قبلی کارگروه ساماندهی کشتارگاه‌های استان اجرایی شده است، افزود: وضعیت و روند کار برای بهسازی و تجهیز کشتارگاه‌های دام استان مثبت است اما می‌تواند بهتر هم باشد.

 

وی با اشاره به اینکه بیماری‌های مشترک یکی از معضلات جدی در استان است که نیازمند فرهنگ سازی است، افزود: برای کاهش بیماری مشترک بین انسان و دام هیچ راهی به جز استفاده از مرکز مجاز عرضه گوشت بهداشتی وجود ندارد.

 

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه باید زیرساخت‌های کشتار مجاز به خصوص در مرکز استان فراهم شود، افزود: انتظار جامعه دامپزشکی استان و دامداران استان تعیین تکلیف شدن وضعیت کشتارگاه صنعتی دام ایلام است.

 

احمدی بیان کرد: برای بهسازی و تجهیز کشتارگاه‌های دام استان بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، شهرداری‌های استان ایلام باید در این زمینه همکاری بیشتری انجام دهند.

 

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه از ۲۲ نقطه شهری در استان در ۱۰ نقطه کشتارگاه وجود دارد، افزود: به زودی در هلیلان و چوار نیز کشتارگاه ایجاد می‌شود، همچنین کشتارگاه‌های دام در بخش‌های صالح آباد، میمه و زرین آباد غیر فعال هستند.

 

وی بیان کرد: با همکاری دامپزشکی استان ایلام، کشتارگاه مهران به بخش خصوصی واگذار شده که الان وضعیت بسیار خوبی پیدا کرده است، افزود: دامپزشکی از حضور سرمایه گذاران در طرح‌های کشتارگاهی استان حمایت می‌کند.

 

وی از اجرای طرح دامپزشکی پلاس در سطح استان خبر داد و گفت: در این طرح مراکز مجاز عرضه گوشت که دارای مهر دامپزشکی هستند به مردم معرفی می‌شوند

ثبت شده در سایت مجله خبری ایلام 24 طی شماره 1198 توسط ilam24 و در روز چهارشنبه 8 آذر 1402 ساعت 08:57:52
© Copyright 2024 http://ilam24.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1161
10 / 5 / 1402 - 19:22

گزارش تصویری / محرم١۴٠٢ در ایلام

سنت تکیه گردی تاسوعای حسینی(ع) در ایلام یکی از سنت‌های قدیمی سنت تکیه گردی زنان در عصر تا شامگاه روز تاسوعاست که اقدام به حضور در تکایا و حسینیه‌های شهر می‌کنند؛ در این سنت با روشن کردن شمع در هر حسینیه، مسجد و تکایا به نیت شهدای کربلا و با هدف رسیدن به مراد خود

سنت تکیه گردی تاسوعای حسینی(ع) در ایلام
یکی از سنت‌های قدیمی سنت تکیه گردی زنان در عصر تا شامگاه روز تاسوعاست که اقدام به حضور در تکایا و حسینیه‌های شهر می‌کنند؛
در این سنت با روشن کردن شمع در هر حسینیه، مسجد و تکایا به نیت شهدای کربلا و با هدف رسیدن به مراد خود شمع روشن کرده و بر سر، پیشانی یا شانه‌های خود به نشانه‌ی عزادار بودن گل می‌مالند.
در این روز تکیه حضرت ابوالفضل (ع) و تکیه سید محمد موسوی معروف به تکیه سید از شلوغ ترین و پرترددترین اماکنی است که زنان و‌دختران ایلامی به آنجا رفته و عزاداری می‌کنند.

 

عکاس: زهرا مظفری

 

.//

ثبت شده در سایت مجله خبری ایلام 24 طی شماره 1161 توسط ilam24 و در روز سه شنبه 10 مرداد 1402 ساعت 19:22:28
© Copyright 2024 http://ilam24.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1159
25 / 3 / 1402 - 16:00

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:؛

حساسیت  مردم روی مسئله زیست محیطی استان قابل ستایش است

به گزارش ایلام۲۴ ؛امام جمعه ایلام گفت : حساسیت روی مسئله زیست محیطی توسط مردم  وفعالان زیست محیطی استان قابل ستایش است، ولی نیاز است بعضی طرح ها مثل منطقه بانکول کار کارشناسی صورت گیرد تا بین آسیب رساندن به محیط زیست و اشتغال زایی بهترین گزينه انتخاب شود.   وی با اشاره به اینکه

به گزارش ایلام۲۴ ؛امام جمعه ایلام گفت : حساسیت روی مسئله زیست محیطی توسط مردم  وفعالان زیست محیطی استان قابل ستایش است، ولی نیاز است بعضی طرح ها مثل منطقه بانکول کار کارشناسی صورت گیرد تا بین آسیب رساندن به محیط زیست و اشتغال زایی بهترین گزينه انتخاب شود.

 

وی با اشاره به اینکه تعدادی درختان بلوط در مناطق جنگلی استان به دلیل امراض مختلف خشک شده اند، تصریح کرد: متاسفانه قطع کردن درختان نیز در بعضی از مناطق جنگلی استان مشاهده می شود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار عنوان کرد: بانکول جزو زیباترین مناطق استان است و خسارت وارد شده به درختان بانکول با کاشت چند برابر باید جبران شود.

 

امام جمعه ایلام با اشاره به مسئله آتش سوزی در جنگل های استان، افزود: همه باید برای مقابله و پیشگیری از آتش سوزی همکاری کنند.

 

ثبت شده در سایت مجله خبری ایلام 24 طی شماره 1159 توسط ilam24 و در روز پنجشنبه 25 خرداد 1402 ساعت 16:00:13
© Copyright 2024 http://ilam24.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1156
24 / 3 / 1402 - 19:31

قاتل فراری توسط پلیس ایلام دستگیر شد

به گزارش ایلام٢۴ ؛ فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: قاتل فراری پس از ۱۸ روز با  تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان در عملیاتی منسجم و غافلگیرانه دستگیر شد.   سردار “جمال سلمانی” اظهار داشت: در پي وقوع یک فقره قتل در اوایل خرداد ماه سال جاری در حوزه یکی از محلات شهر ایلام و متواری

به گزارش ایلام٢۴ ؛ فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: قاتل فراری پس از ۱۸ روز با  تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان در عملیاتی منسجم و غافلگیرانه دستگیر شد.

 

سردار “جمال سلمانی” اظهار داشت: در پي وقوع یک فقره قتل در اوایل خرداد ماه سال جاری در حوزه یکی از محلات شهر ایلام و متواری شدن قاتل، دستگیری قاتل متواری در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

 

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) و رصد اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی مخفیگاه قاتل را در شهر ایلام شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی طی عملیاتی غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: متهم در تحقیقات فنی پلیس و پس از مواجهه با مستندات، به بزه انتسابی (قتل) با انگیزه اختلاف شخصی معترف شد.

 

سردار سلمانی با بيان اينكه متهم جهت سير مراحل قانوني پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد، گفت: مجرمان و هنجارشکنان هیچگاه نمی‌توانند از مجازات قانونی فرار کنند و پلیس با اینگونه افراد قاطعانه و برابر قانون برخورد خواهد کرد.

 

ثبت شده در سایت مجله خبری ایلام 24 طی شماره 1156 توسط ilam24 و در روز چهارشنبه 24 خرداد 1402 ساعت 19:31:11
© Copyright 2024 http://ilam24.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1152
23 / 3 / 1402 - 15:13

نرخ رشد جمعیت در استان ایلام ۱.۴۵ درصد است

به گزارش خبرنگار ایلام۲۴ ، جاسم محمدی در دیدار با بازرس کل ایلام پرداخت مطالبات معوق کارکنان را یکی از چالش‌های این دانشگاه دانست و اظهار داشت: تعداد پرسنل دانشگاه بیش از ۷۵۰۰ نفر است و از این حیث در سطح ادارات استان از نظر تعداد پرسنل در رتبه بالایی قرار دارد و تأمین ردیف

به گزارش خبرنگار ایلام۲۴ ، جاسم محمدی در دیدار با بازرس کل ایلام پرداخت مطالبات معوق کارکنان را یکی از چالش‌های این دانشگاه دانست و اظهار داشت: تعداد پرسنل دانشگاه بیش از ۷۵۰۰ نفر است و از این حیث در سطح ادارات استان از نظر تعداد پرسنل در رتبه بالایی قرار دارد و تأمین ردیف بودجه اختصاصی برای پرداخت مطالبات آن‌ها یک چالش اساسی است.

 

وی به پروژه‌های عمرانی در دست اقدام این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تعداد ۹۵ پروژه در حال تکمیل و افتتاح داریم که مهمترین آن‌ها بیمارستان‌های دو شهرستان ملکشاهی و بدره هستند و در صورت تأمین اعتبار به مرحله بهره‌برداری خواهند رسید.

 

وی با اعلام اینکه نرخ رشد جمعیت در استان ایلام ۱.۴۵ است، افزود: متاسفانه رشد جمعیت کشور در طی چند سال اخیر رو به کاهش است و استان ایلام نیز از این قاعده مستثنی نیست و ما در این راستا مرکز ناباروری سطح ۲ و ۳ را در بیمارستان طالقانی و شهرستان دره‌شهر راه‌اندازی کردیم که به زوج‌های جوان و نابارور مشاوره می‌دهند.

ثبت شده در سایت مجله خبری ایلام 24 طی شماره 1152 توسط ilam24 و در روز سه شنبه 23 خرداد 1402 ساعت 15:13:56
© Copyright 2024 http://ilam24.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر